Dzielimy się informacjami, doświadczeniami narosłymi wokół programu 12 Kroków i stosujących go, by wymieniać je i by dać szanse zdobycia o nich wiedzy nieuzależnionym.

Nieśmiałość - jak się jej pozbyć? Aleksander Łamek




kup teraz

Poznaj najskuteczniejsze sposoby walki z nieśmiałością!

„Nieśmiałość – jak się jej pozbyć?” prezentuje kilkadziesiąt sprawdzonych metod na przezwyciężanie nieśmiałości. Jeśli zdecydujesz się na stopniowe wcielanie ich w życie, to w ciągu kilku miesięcy możesz ograniczyć swoją nieśmiałość lub też pozbyć się jej całkowicie!

Książka została tak napisana, aby osoby z niej korzystające mogły zacząć od stosowania najprostszych technik, z którymi poradzą sobie nawet bardzo nieśmiałe osoby. W miarę przezwyciężania swojej nieśmiałości osoby te mogą przejść do stosowania kolejnych metod.





Publikacja prezentuje m.in. następujące zagadnienia:

Analiza nieśmiałości. Nie ma dwóch osób nieśmiałych dokładnie w taki sam sposób. Dla jednych największym problemem jest mówienie do drugiej osoby, dla innej publiczne przemawiania, dla jeszcze innej stres. Dlatego zanim weźmiemy się za walkę z Twoją nieśmiałością, warto dokładnie uzmysłowić sobie, co dokładnie składa się na nią.

Pewność siebie. Podstawowym problemem osób nieśmiałych jest to, że brakuje im pewności siebie i wiary we własne siły. Dlatego nauczysz się zyskiwać większą pewność siebie.

Przejmowanie się. Dla osób nieśmiałych bardzo poważnym problemem jest nadmierne przejmowanie się tym, co inni sobie o nich pomyślą. To z kolei blokuje je przed nawiązywaniem kontaktów z innymi ludźmi. Na szczęście istnieją proste techniki, dzięki którym można dużo mniej przejmować się opiniami innych ludzi.

Podświadomość. Nasz umysł podświadomy to potężne narzędzie, które może nam pomóc przezwyciężać blokady, jakie mają osoby nieśmiałe.

Pozytywne myślenie. Osoby nieśmiałe często są mistrzami w myśleniu negatywnym. Dziesiątki razy w myślach roztrząsają negatywne sytuacje, oceniając siebie bardzo surowo. Te negatywne myśli bardzo blokują takie osoby. Nauczą się one myśleć bardziej pozytywnie.

Śmiech i humor. Śmiech jest dla osoby nieśmiałej doskonałym narzędziem. Jest atrakcyjny – lubimy towarzystwo uśmiechniętych, radosnych ludzi o dużym poczuciu humoru. Śmiech pozwala zwalczać stres i inne negatywne emocje. Humor pomaga nam pozytywnie myśleć, dowartościowuje nas i motywuje do działania.

Stres. Nie jest możliwe całkowite wyeliminowanie stresu z naszego życia. Dzięki zawartym w książce poradom będziesz jednak w stanie ograniczyć swój poziom stresu.

Rozmowy. Ponieważ osobie nieśmiałej mówienie do drugiej osoby sprawia bardzo dużo kłopotu, dlatego powinna ona wyszukiwać takie sytuacje, gdzie będzie mogła poczuć się na tyle komfortowo, aby móc przełamać się i zacząć mówić. Podczas lektury książki nauczysz się wyszukiwać takie sytuacje.

Cisza. Dla osób nieśmiałych cisza jest czymś przerażającym. Boją się one, że podczas rozmowy nagle nie będą miały nic do powiedzenia, zapadnie cisza i skompromitują się. Nauczysz się, jak móc zawsze mieć coś ciekawego do powiedzenia oraz jak czuć się komfortowo nawet gdy zapadnie cisza.

Znajomi i przyjaciele. Osoby nieśmiałe mają z reguły niewielu znajomych i przyjaciół. Dowiedz się, jak to zmienić.

Internet. Globalna pajęczyna, dzięki swojej anonimowości i braku rzeczywistego kontaktu z drugą osobą, może być ważnym narzędziem dla osób nieśmiałych.

Publiczne wystąpienia. Wiele osób (nie tylko tych nieśmiałych) boi się publicznie występować. Znając przedstawione w książce techniki publicznego występowania, będziesz w stanie znacznie lepiej sobie z nimi radzić.

Mentorzy. Kolejnym sposobem pracy nad sobą może być dla osoby nieśmiałej posiadanie mentorów – wzorów do naśladowania. Dowiesz się, jacy mentorzy mogą Ci się przydać oraz gdzie ich szukać.

Porażki. To, co powoduje, że osoby nieśmiałe często nie podejmują walki ze swoją nieśmiałością, to obawa przed porażką. Porażek nie da się uniknąć. Można jednak nauczyć się wykorzystywać je do walki z nieśmiałością.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz