Dzielimy się informacjami, doświadczeniami narosłymi wokół programu 12 Kroków i stosujących go, by wymieniać je i by dać szanse zdobycia o nich wiedzy nieuzależnionym.

ANONIMOWI ALKOHOLICY
Kup teraz

Książka, której tytuł dał nazwę Wspólnocie AA, ukazała się po raz pierwszy w kwietniu 1939 roku, kiedy AA liczyło zaledwie około stu uczestników. Podstawowy tekst książki "Anonimowi Alkoholicy", zwanej przez uczestników Wspólnoty AA Wielką Księgą, zawierający posłanie AA pozostał niezmieniony od 1939 roku. W wydaniu polskim mieści się on na stronach 1-144. Zmiany wprowadzone prze lata do Wielkiej Księgi dotyczyły przede wszystkim historii osobistych, których w czwartym wydaniu jest 41 i miały tylko jeden cel - lepiej reprezentować i dokładniej przedstawić uczestników AA i w ten sposób dotrzeć do większej liczby alkoholików.
W drugim polskim wydaniu zaprezentowano po raz pierwszy 7 historii osobistych polskich AA.

SPIS TREŚCI: Przedmowy, Opinia lekarza, Wyznanie lekarza, 1/ Opowieść Billa 2/ Jest sposób 3/ Więcej na temat alkoholizmu 4/ My - niewierzący 5/ Jak to działa 6/ Do czynu 7/ Praca z innymi 8/ Do żon 9/ Wizja rodziny przeobrażonej 10/ Do pracodawców 11/ Wizja dla ciebie. Historie osobiste - Pionierzy AA ("Koszmar doktora Boba"), Historie osobiste polskich AA.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz