Dzielimy się informacjami, doświadczeniami narosłymi wokół programu 12 Kroków i stosujących go, by wymieniać je i by dać szanse zdobycia o nich wiedzy nieuzależnionym.

Moje Cynkowe Łoże - My Zinc BedEkranizacja głośnej sztuki Davida Hare'a - autora Oscarowych® Godzin.
W rolach głównych
Uma Thurman, Jonathan Pryce i Paddy Considine.
Wspólna produkcja telewizji HBO i BBC2.

My Zinc Bed to odważny dramat obyczajowy o miłości, pożądaniu i alkoholizmie. Obraz powstał na podstawie sztuki cenionego dramaturga Davida Hare, a główne role zagrali w nim nominowana do Oscara® Uma Thurman, nominowany do Złotego Globu Jonathan Pryce oraz zdobywca nagrody BAFTA Paddy Considine. Myz Zinc Bed debiutuje w Polsce na DVD w ofercie Galapagos Films.

Poruszający, prowokujący, a miejscami wręcz złowieszczy dramat My Zinc Bed jest dziełem Davida Hare - brytyjskiego dramaturga, scenarzysty i reżysera nominowanego do Oscara® za scenariusze do głośnych produkcji Godziny (2002) oraz Lektor (2008). Film opowiada o różnych aspektach uzależnienia - od alkoholu, miłości i biznesu, które przedstawia na przykładzie trojga bohaterów, z których żaden nie potrafi uwolnić się od swoich słabości i przyzwyczajeń.

Kiedy Paul Peplow (Paddy Considine) - dziennikarz z alkoholową przeszłością - zostaje wysłany by przeprowadzić wywiad z potężnym biznesmenem Victorem Quinnem (Jonathan Pryce) nie wie jeszcze, że spotkanie z nim odmieni jego życie. Zaintrygowany swoim gościem Quinn, oferuje żurnaliście pracę, którą ten ze względu na opłakany stan swoich finansów ochoczo przyjmuje. Jednak sytuacja komplikuje się z chwilą pojawienia się Elsy Quinn (Uma Thurman) - pięknej żony biznesmena również borykającej się z problemem alkoholowym.

Paul i Elsa szybko odnajdują w sobie pokrewne dusza, a romans wisi w powietrzu. Jednak mroczna przeszłość obojga nie pozwala im cieszyć się nową miłością, co z boku obserwuje uważnie Victor...

Przeniesienia My Zinc Bed na duży ekran podjął się urodzony w Indiach Anthony Page - dwukrotnie nominowany do Emmy twórca telewizyjny mający na swoim koncie m.in. remake klasycznego filmu Alfreda Hitchocka Stasza pani znika oraz doceniony przez widzów i krytyków serial Miasteczko Middlemarch.

Scenariusz Davida Hare'a napisany na podstawie jego własnej sztuki okazał się na tyle ciekawy, że do głównych ról w filmie reżyserowi udało się zaprosić jedne z największych gwiazd współczesnego kina: nominowaną do Oscara® Umę Thurman (Pulp Fiction, Kill Bill), nominowanego do Złotego Globu Jonathana Pryce'a (Carrington, trylogia Piraci z Karaibów) oraz uhonorowanego nagrodą Brytyjskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej Paddy'ego Considine'a (Ultimatum Bourne'a, Lato miłości).

Zdjęcia do My Zinc Bed w całości zostały zrealizowane w Londynie, a telewizyjna premiera filmu odbyła się 27 sierpnia 2008 roku. Obraz został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków, którzy chwalili doskonałe role aktorskie oraz ciekawe potraktowanie przez scenarzystę temat alkoholizmu. W sumie w Wielkiej Brytanii My Zinc Bed obejrzało ponad 1 milion widzów.

Zobacz

dodajdo.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz