Dzielimy się informacjami, doświadczeniami narosłymi wokół programu 12 Kroków i stosujących go, by wymieniać je i by dać szanse zdobycia o nich wiedzy nieuzależnionym.

Jak to - żadnego przewodniczącego?


Gdy wreszcie dotarłem do AA, nie mogłem uwierzyć, że nie ma tu żadnego skarbnika "pobierającego jakieś składki".Nie umiałem wyobrazić sobie organizacji, która nie żądałaby określonych wpływów finansowych w zamian za swoje usługi. Wówczas po raz pierwszy w życiu otrzymałem "coś za nic" - i pozostało tak do dziś. Ponieważ nie czułem się ani wykorzystywany, ani sterowany przez innych uczestników AA, mogłem podejść do Programu bez uprzedzeń, z otwartym umysłem. Niczego się ode mnie nie domagali. Cóż więc miałem do stracenia? Dziękuję Bogu za mądrość, którą natchnął On pierwszych założycieli - dobrze bowiem wiedzieli, że alkoholicy nie znoszą, gdy się nimi manipuluje.

1 komentarz:

  1. Kiedy wyjaśniliśmy, że w naszej Wspólnocie nie ma żadnego przewodniczącego upoważnionego do rządzenia, żadnego skarbnika pobierającego jakieś składki... - naszym zdumionym słuchaczom wyrywa się okrzyk:'' To niemożliwe!"
    DWANAŚCIE KROKÓW I DWANAŚCIE TRADYCJI, STR.132

    OdpowiedzUsuń