Dzielimy się informacjami, doświadczeniami narosłymi wokół programu 12 Kroków i stosujących go, by wymieniać je i by dać szanse zdobycia o nich wiedzy nieuzależnionym.

Nałóg nie tylko w życiu


Myślę, że ten kraj ma poważny problem" – tak Edie Falco skomentowała informację o tym, że „Rodzina Soprano" znalazła się w pierwszej piątce najsłynniejszych telewizyjnych rodzin wszech czasów.

Faktycznie, umieszczenie klanu mafijnego obok przesympatycznych Huxtable'ów z „The Cosby Show" oraz typowo telenowelowych Bradych, bohaterów emitowanej od 1965 r. soap-opery „Days of Our Lives", daje zastanawiający obraz sympatii amerykańskich widzów.

Rola Carmeli, żony Tony'ego Soprano w serialu „Rodzina Soprano" sprawiła, że w 2003 r. nazwisko Falco znalazło się obok Gillian Anderson, Ameriki Ferrery i Tiny Fey, czyli wśród aktorek, które mogą pochwalić się zdobyciem w jednym roku trzech najważniejszych amerykańskich nagród telewizyjnych: Złotego Globu, Emmy oraz nagrody SAG. Biorąc udział w produkcji tego hitu Edie musiała wykazać się nie lada hartem ducha. Aktorka swego czasu walczyła z uzależnieniem od alkoholu – do dziś zresztą aktywnie działa na rzecz propagowania programu 12 kroków Anonimowych Alkoholików – zaś ekipa „Rodziny Soprano" należała do wyjątkowo rozrywkowych. „Oni uwielbiają spotykać się na imprezach. Twierdzą, że to świetna zabawa.

Zawsze zapraszają mnie, żebym poszła z nimi i idę na dwie minuty, po czym wychodzę, bo nie potrafię żyć w takim świecie. To zbyt niebezpieczne" – mówiła w jednym z wywiadów przeprowadzonych w czasie prac nad serialem. Doświadczenia z walki z uzależnieniem okazały się jednak bardzo pomocne w roli, która udowodniła, że Edie Falco jest aktorką wybitną, a wszystkie zachwyty nad jej kreacją w „Rodzinie Soprano" nie były na wyrost. Oto jako siostra Jackie Falco łączy w jednej roli postać profesjonalnej siły medycznej, próbującej stanąć na wysokości zadania matki, niewiernej żony i wreszcie – narkomanki.

Ta kreacja została już uhonorowana dwukrotną nominacją do Złotego Globu i do Emmy, z czego nominacja w 2010 r. przyniosła statuetkę Emmy. W USA widzowie rozpoczynają kibicowanie losom Jackie Peyton w czwartym sezonie produkcji. My tymczasem możemy oglądać trzeci sezon, którego emisję rozpoczyna właśnie Universal Channel. Pierwsze dwa odcinki wyreżyserował Steve Buscemi.

fot: materiał prasowy

źródło: Rzeczpospolita

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz