Dzielimy się informacjami, doświadczeniami narosłymi wokół programu 12 Kroków i stosujących go, by wymieniać je i by dać szanse zdobycia o nich wiedzy nieuzależnionym.

Konferencja Młodych Anonimowych Alkoholików


W Dublinie, 13.08.11 rozpoczęła się druga Międzynarodowa Konferencja Młodych Anonimowych Alkoholików (European Young People in Alcoholics Anonymous conference. Jest to jedna z większych imprez skupiająca ludzi, którzy leczą się z uzależnienia w Europie.

W Irlandii konferencja tego typu odbywa się po raz pierwszy, a liczba uczestników w niedziele może przekroczyć nawet tysiąc.

Celem konferencji jest pokazanie młodym ludziom, że z nałogu można wyjść, a każdy dzień w trzeźwości należy celebrować. Podczas konferencji młodzi ludzie mogą także zobaczyć, że nie są sami ze swoim problemem i na całym świecie ich rówieśnicy zmagają się z tym samym alkoholowym uzależnieniem.

Podczas konferencji będą odbywały się warsztaty, mityngi i wiele innych jak np. joga.

Spotkania młodych grup AA w Europie nie są tak popularne jak w Stanach Zjednoczonych.

„AA w Irlandii jest niemodne, w innych krajach jest bardziej akceptowane.

W Irlandii bycie młodym alkoholikiem jest jak piętno, w Ameryce społeczeństwo bardziej rozumie ten problem”- mówił jeden z uczestników.

Pierwsza Międzynarodowa Konferencja Młodych Anonimowych Alkoholików odbyła się rok temu w Szewecji.

Jay- 40 letni, niepijący alkoholik ze Stanów Zjednoczonych, mieszkający na stałe w Szwecji, opowiadał o grupie młodych ludzi z Litwy, która nie wierzyła, że w innych krajach młodzi także zmagają się z tym samym problemem co oni, dlatego musieli przyjechać i przekonać się o tym osobiście.

źródło: Polski Portal w Irlandii
dodajdo.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz