Dzielimy się informacjami, doświadczeniami narosłymi wokół programu 12 Kroków i stosujących go, by wymieniać je i by dać szanse zdobycia o nich wiedzy nieuzależnionym.

Zasady dają gwarancje

,,W coraz większym stopniu zaczynamy zdawać sobie sprawę, że wasze zasady-poddania się, pokory, szukania Bożego przewodnictwa, codziennej trzeźwości jeden dzień naraz a przede wszystkim anonimowości-dają wam gwarancję, że nikt nie stanie się sławny jako przywódca Anonimowych Alkoholików" 
Anonimowi Alkoholicy wkraczają w dojrzałość s.314. 

 - Czy zasady: poddania się, pokory, szukania bożego przewodnictwa, codziennej trzeźwości jeden dzień naraz a przede wszystkim anonimowości są moje, i staram się je zawsze stosować? 
 - Czy znam osoby które uważałem(bądź nadal uważam) za sławnych przywódców AA? Czy miałem kiedykolwiek pokusę stania się kimś takim?

Krok X 
"Prowadziliśmy nadal obrachunek moralny, z miejsca przyznając się do popełnianych błędów.." 

Tradycja X 
 "Żadna grupa ani żaden członek AA nie powinni nigdy wyrażać swych opinii na temat kontrowersyjnych spraw spoza wspólnoty, a w szczególności na temat polityki, ustawodawstwa alkoholowego lub sekt religijnych, w taki sposób, który mógłby sugerować, że jest to opinia AA. Grupy Anonimowych Alkoholików nie walczą z nikim, a w tego rodzaju sprawach w ogóle nie wyrażają swoich opinii." (wersja dłuższa)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz