Dzielimy się informacjami, doświadczeniami narosłymi wokół programu 12 Kroków i stosujących go, by wymieniać je i by dać szanse zdobycia o nich wiedzy nieuzależnionym.

Zostawić Las Vegas / Leaving Las Vegas


Ben traci pracę w studiu filmowym w Hollywood. Postanawia umrzeć zapijając się na śmierć. Na tło swojego przedsięwzięcia wybiera rozświetlone bary Las Vegas. Ma dużo pieniędzy, porusza się drogim samochodem. Stopniowo pogoń za alkoholem zabiera mu wszystko. Tam też poznaje prostytutkę Serę. Ben budzi w niej mieszane uczucia. Młoda kobieta uciekła właśnie od swego stręczyciela. Oboje nie mają zbyt dużo do stracenia. Dziewczyna staje się dla Bena ukojeniem i jedynym świadkiem jego końca.

Film jest świetny. Przygnębiający owszem, ale inaczej by takiego wrażenia po sobie nie pozostawił. Wybitne kreacje Cage'a (zasłużony Oscar) Ci co uważają go za beznadziejnego aktora powinni obejrzeć ten film, ale również przykładowo "Adaptację", "Bez Twarzy" czy "Wpływ Księżyca" i Shue, która powinna również statuetkę odebrać, gdyż stworzyła bardziej wielowymiarową postać niż Susan Sarandon. Czy tylko mi się wydaje, że to najlepszy duet jaki występował w kinie? Alkoholik i prostytutka przedstawieni w niestereotypowy sposób, akceptujący siebie nawzajem i ogólnie widać tą więź między nimi. I oczywiście jestem w niesamowitym szoku, że ten film nie dostał chociaż nominacji za najlepszą produkcję. Nie wiem czy by pokonał "Bravehearta", ale od "Apollo 13" czy "Babe - świnka z klasą" jest nieporównywalnie lepszy.


Link do filmu? Pisz lapetekpl @ gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz