Dzielimy się informacjami, doświadczeniami narosłymi wokół programu 12 Kroków i stosujących go, by wymieniać je i by dać szanse zdobycia o nich wiedzy nieuzależnionym.

Ewa Woydyłło - Osiatyńska Rak duszy. O alkoholizmieKup teraz

Ewa Woydyłło podsumowuje swoje doświadczenia w leczeniu uzależnień.

Opowiada o własnej drodze do zawodu terapeuty . Wyjaśnia, czym jest uzależnienie. Pokazuje, jak z nim walczyć za pomocą ruchu AA. Radzi, jak żyć z uzależnionym. Zapewnia, że można nauczyć się kierować własnym życiem. Podpowiada, jak osiągać zamierzone cele.

"Rak duszy", to najbardziej osobista książka Ewy Woydyłło. Autorka opisuje w niej własną drogę do zawodu terapeuty uzależnień, przedstawia czytelnikom amerykańskich założycieli ruchu Anonimowych Alkoholików oraz legendarną historię ośrodka Hazelden. Opowiada, jak tam trafiła i komu zawdzięcza swoje umiejętności.

Ewa Woydyłło pokazuje z różnych perspektyw alkoholową destrukcję psychiki człowieka i mówi o tym, co trzeba koniecznie wiedzieć o uzależnieniach. Podpowiada, jak zaufać wspólnocie Anonimowych Alkoholików i udowadnia wielką skuteczność terapii.

Dużo miejsca poświęca roli rodziny, osób bliskich i przyjaciół w powodzeniu leczenia.

Książkę kończy niezwykła opowieść Ewy Woydyłło o kilkunastu latach podróżowania po dalekim Wschodzie (Kazachstan, Gruzja, Kirgistan, Mongolia, Kamczatka, Sachalin, Bhutan) w celu propagowania programu leczenia uzależnień. Te podróże między Ameryką a Wschodem upewniły autorkę w przekonaniu, że uzależnienie to choroba, na którą każdy cierpi tak samo, bez względu na zamieszkiwany kraj czy kontynent. Choroba, którą najlepiej leczyć we wspólnocie, dającej zrozumienie i oparcie.

"Czy alkoholik mongolski jest inny niż alkoholik litewski, ukraiński albo — powiedzmy to wyraźnie — amerykański? Odpowiadam: nie. Dzięki bezpośrednim kontaktom z alkoholikami w AA lub w trakcie leczenia (w ośrodkach więziennych też) mogłam się setki razy przekonać, że choroba jest zawsze taka sama, niezależnie od położenia geograficznego i kultury lub tradycji danego kraju. Różnić się może jedynie postrzeganie problemu przez poszczególne społeczeństwa. W krajach, gdzie dopuszczalne jest ostre pijaństwo, więcej ludzi przedwcześnie umiera i mniej próbuje przestać pić".

dodajdo.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz