Dzielimy się informacjami, doświadczeniami narosłymi wokół programu 12 Kroków i stosujących go, by wymieniać je i by dać szanse zdobycia o nich wiedzy nieuzależnionym.

Szalone serce - Crazy Heart
Jeff Bridges w szczytowej formie

Piąta nominacja do Oscara okazała się dla niego tą, która doczekała się statuetki. Jeff Bridges dawno nie był w takiej dobrej formie!

Townes Van Zandt, udręczony teksański trubadur, który zapił się na śmierć, śpiewał smutną, przewrotną piosenkę zatytułowaną "No Deal", w której sprzedawca używanych samochodów wręcza mu kluczyki do sedana bez silnika, wyjaśniając: "Nie potrzeba silnika do jazdy w dół, a wyraźnie widać, że właśnie tam zmierzasz".

Tekst wywołuje serdeczny śmiech Jeffa Bridgesa, aktora zbierającego chyba najlepsze recenzje w swej całej długiej i świetnej karierze za "Szalone serce", gdzie gra piosenkarza country Bada Blake'a, który podobnie jak Van Zandt rozpaczliwie potrzebuje duchowego hamulca. Van Zandt, który umarł w wieku 52 lat w pierwszy dzień 1997 roku, był jedną z gwiazd, które wskazywały Bridgesowi drogę podczas podróży zagubioną autostradą.
- Jedną ze wskazówek, jakie dał mi Scott Cooper (reżyser "Szalonego serca"), było, żebym grał z myślą o ludziach jak Willie Nelson, Waylon Jennings, Johny Cash czy Kris Kristofferson, i pamiętał, że w innym świecie Bad Blake mógłby być jednym z nich – mówi Bridges. - Wykorzystałem postacie ich wszystkich, i innych. Townesa Van Zandta, Leonarda Cohena, Boba Dylana.

Po chwili milczenia Bridges, który miesiąc temu skończył 60 lat, dodaje jeszcze jedno nazwisko do tej listy muzycznych wpływów i muzyków "pod wpływem". - Są tam także aspekty mnie samego – mówi aktor, który od lat dorywczo para się muzyką. – Tak zresztą zaczynam pracę nad wszystkimi swoimi rolami. Szukam punktów wspólnych między mną a postacią.


Opowieść o uzależnionym od alkoholu, samotnym muzyku country..
Film opowiada historię Bada Blake'a (Jeff Bridges), piosenkarza country w podeszłym wieku. Jego egzystencja to pasmo niepowodzeń. Nieudane małżeństwa, życie w trasie i whisky. Bad postanawia zrobić coś ze swoim życiem i prosi o pomoc młodą dziennikarkę, Jean Craddock (Maggie Gyllenhaal), która widzi w nim człowieka, a nie tylko muzyka. Jean pomaga wyjść muzykowi na prostą i daje mu szansę powrotu na szczyt. Bad Blake staje się również mentorem dla młodego piosenkarza, który zaczyna swoją drogę ku karierze.


Link do filmu pisz lapetekpl @ gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz