Dzielimy się informacjami, doświadczeniami narosłymi wokół programu 12 Kroków i stosujących go, by wymieniać je i by dać szanse zdobycia o nich wiedzy nieuzależnionym.

Postępująca wdzięczność


Wdzięczność należy kierować naprzód nie wstecz.
Jak to widzi Bill - str. 29

Jestem bardzo wdzięczny mojej Sile Wyższej, że dala mi druga szanse na wartościowe życie. Dzięki pomocy AA odzyskuje poczytalność i zdrowie duchowe. W moim życiu spełniają się obietnice Programu. Jestem wdzięczny za wyzwolenie mnie ze szponów alkoholu. Jestem wdzięczny za spokój ducha i umysłu, oraz za możliwość rozwoju - jednak moja wdzięczność powinna kierować się naprzód, a nie wstecz.
Nie utrzymam trzeźwości, wspominając niegdysiejsze mityngi i niesienie posłania; muszę uaktywnić moja wdzięczność dzisiaj. Jeden ze współzałożycieli Wspólnoty powiedział, że wdzięczność, najlepiej można okazać przez niesienie posłania innym. Jeśli mojej wdzięczności nie towarzyszy działanie, pozostaje ona jedynie przyjemnym uczuciem. Musze wcielić ją w czyn, praktykując Krok Dwunasty - czyli niosąc posłanie i stosując zasady Programu we wszystkich moich poczynaniach. Jestem wdzięczny, że mam dziś okazję zanieść komuś posłanie AA!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz