Dzielimy się informacjami, doświadczeniami narosłymi wokół programu 12 Kroków i stosujących go, by wymieniać je i by dać szanse zdobycia o nich wiedzy nieuzależnionym.

Wygląda na to, że musimy przestrzegać pewnych reguł

Krok Pierwszy:
"Przyznaliśmy, że jesteśmy bezsilni wobec alkoholu, ze przestaliśmy kierować własnym życiem"

Tradycja Pierwsza:
"Nasze wspólne dobro powinno być najważniejsze, wyzdrowienie każdego z nas zależy bowiem od jedności Anonimowych Alkoholików"

"Kłopot z nami, alkoholikami polegał na tym, że domagaliśmy się od świata, aby na zawołanie obdarzył nas szczęściem i spokojem, wtedy i dokładnie w takiej kolejności, w jakiej sobie tego życzyliśmy – i alkohol miał nam to zapewnić. Ale nie powiodło nam się. Gdy jednak nie żal nam czasu na to, by cierpliwie odkrywać prawa życia duchowego i oswajać się z nimi, i na co dzień je stosować – wówczas szczęście i spokój stają się naszym udziałem… Wygląda więc na to, że musimy przestrzegać pewnych reguł – niemniej szczęście i spokój są zawsze w zasięgu ręki, dostępne dla każdego i za darmo.”
DR. Bob I Weterani.str.or.308

- Czym dla mnie dziś jest "szczęście i spokój wewnętrzny”? a czym był kiedyś gdy piłem?
- Co dziś robię żeby "dawać szczęście innym i samemu być szczęśliwym i spokojnym”?
- Czy dziś chcę i umiem pracować systematycznie i przestrzegać każdego dnia wskazówek "Boga" - jakkolwiek go pojmuję i sponsora?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz