Dzielimy się informacjami, doświadczeniami narosłymi wokół programu 12 Kroków i stosujących go, by wymieniać je i by dać szanse zdobycia o nich wiedzy nieuzależnionym.

Religie, doszukuja sie podobieństwa

 Zdumiewającą cechą AA jest to, że wszystkie religie potrafią doszukać się w naszym Programie czegoś podobnego do nich samych. Teologowie katoliccy, na przykład, twierdzą że Dwanaście kroków pozostaje w całkowitej zgodzie z rekolekcjami ignacjańskimi. Wydawnictwa Kościoła scjentologicznego chwalą naszą wielką Księgę, mimo że pełno w niej grzechu, choroby i śmierci. Również wy, kwakrzy spoglądacie na nas życzliwym okiem. Cóż za wspaniała, pomyślna sytuacja! ”   
Jak to widzi Bill (Wizja dla każdego) str. 116

 
- Czy łatwo przyszło mi nazywać swoją Siłę Wyższą jako Bóg?- jakkolwiek Go pojmujemy-
  - Czy zgadzam się z tym że „Religia bez wiedzy = fanatyzm, Wiedza bez religii = depresja” 
  - Czy jestem tolerancyjny dla innych członków AA, którzy są innego wyznania niż ja i nie próbuję narzucać swojej wizji Boga?


Krok III
 "Postanowiliśmy powierzyć naszą wolę i nasze życie opiece Boga, jakkolwiek Go pojmujemy. 
(ang. Made a decision to turn our will and our lives over to the care of God as we understood Him.)" 

Tradycja III
 "Nasza wspólnota powinna obejmować wszystkich, którzy cierpią z powodu alkoholizmu. Toteż nie mamy prawa odrzucić nikogo, kto pragnie zdrowieć. Przynależność do AA nigdy nie powinna być uzależniona od posłuszeństwa czy pieniędzy. Nawet dwóch czy trzech alkoholików spotykających się w celu utrzymania trzeźwości może określić się jako grupa AA, pod warunkiem, że jako grupa nie mają żadnych innych celów ani powiązań." (wersja dłuższa)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz