Dzielimy się informacjami, doświadczeniami narosłymi wokół programu 12 Kroków i stosujących go, by wymieniać je i by dać szanse zdobycia o nich wiedzy nieuzależnionym.

Al-Anon działa od 25 lat

Wspólnota Al-Anon skupia się na udzielaniu dyskretnej pomocy ludziom w potrzebie. Prywatność i anonimowość członków jest chroniona.

Alkoholik zakłóca życie co najmniej pięciu osobom ze swojego otoczenia – twierdzą fachowcy w dziedzinie alkoholizmu. Grupy Rodzinne Al-Anon były pierwszymi spośród wielu innych, które zaadaptowały program Dwunastu Kroków AA. Jest on dobrze znany, ale nie ma jeszcze szerokiego zrozumienia.
     Grupy Rodzinne Al-Anon wierzą, że picie jednej osoby wpływa niekorzystnie na życie bliskich i przyjaciół tej osoby. Rodziny i przyjaciele są w stanie wyjść z niekorzystnych skutków alkoholizmu, są w stanie ulepszać swoje życie, a także stwarzają pijącemu szanse na zdrowienie. Od ponad 30 lat rodziny i przyjaciele alkoholików w Polsce dzielą się doświadczeniem i nadzieją z innymi, aby rozwiązywać wspólne problemy.
     Al-Anon istnieje w ponad stu krajach na świecie. W Polsce pierwsza grupa powstała w Poznaniu w 1980 roku. W Elblągu narodziny grupy zainicjowała dr Ola, św. Aleksandra Gabrysiak. W marcu 1987 powstała pierwsza grupa Al-Anon, która przyjęła nazwę „Olka” od imienia inicjatorki. W kolejnych latach powstawały inne grupy.
     Więcej o Al-Anon na stronie www.al-anon.org.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz