Dzielimy się informacjami, doświadczeniami narosłymi wokół programu 12 Kroków i stosujących go, by wymieniać je i by dać szanse zdobycia o nich wiedzy nieuzależnionym.

Wigilijne spotkanie opłatkowe w grupie Anonimowych Alkoholików


Tradycyjnie już w niedzielę poprzedzającą Święta Bożego Narodzenia spotkanie opłatkowe zorganizowano dla skazanych, na co dzień uczestniczących w mitingach, z grupy AA „Pokora” oraz grupy AN „Radość z życia”.

W spotkaniu tym wzięli udział, zaproszeni przez członków grupy, goście reprezentujący grupy abstynenckie z województwa dolnośląskiego. Na spotkanie przybyli przedstawiciele rodzin osadzonych.

Zaproszenie przyjął współzałożyciel i długoletni opiekun grupy AA „Pokora” emerytowany funkcjonariusz kpt. Eugeniusz Olczak. To dzięki, między innymi, jego działaniom oraz wysiłkowi dwanaście lat temu powstała grupa AA „Pokora”. Dzięki tym działaniom skazani alkoholicy stworzyli wspólnotę i odtąd mogli dzielić się swoimi doświadczeniami, dodawać sobie siły, wzajemnie się wspierać w rozwiązywaniu swoich problemów, pomagać innym w zrozumieniu problemu tej choroby oraz dawać nadzieję na wyzdrowienie.

Na zakończenie łamano się opłatkiem i składano sobie życzenia : siły i nadziei, i wytrwałości oraz wszelkiej pomyślności.

Opiekun grup AA i AN psycholog Joanna Galińska za zorganizowanie spotkania otrzymała od uczestników spotkania serdeczne podziękowania oraz życzenia samych sukcesów.

foto : Ryszard Leszczyński

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz