Dzielimy się informacjami, doświadczeniami narosłymi wokół programu 12 Kroków i stosujących go, by wymieniać je i by dać szanse zdobycia o nich wiedzy nieuzależnionym.

Łamanie zasad AA

Jak podały służby Intergrupy
"Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych podała informację, że członkowie Wspólnoty AA w Polsce w jej imieniu wzięli 1 200 000,00 zł. od różnego rodzaju urzędów. Pieniądze te przeznaczone zostały na działalność różnych stowarzyszeń, organizacji pielgrzymek, zabaw, wynajem lokali, udziału w warsztatach itp. "

Takie postępowanie łamie zasady AA;

3 komentarze:

  1. Jak rozumiem PARPA nie daje pieniędzy ludziom, którzy przychodzą i mówią "mam na imię ..., jestem alkoholikiem". Raczej to są przedstawiciele stowarzyszeń trzeźwościowych i/lub abstynenckich, podobnych w profilu klubów i innych organizacji.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja Janusz od 18 lat trzeźwy alkoholik. Jaki pieniądze trzeba aby być trzeźwym.Chody na mitingi , grupy pomocowe i co wynaturzają się i co na grupie jaki on mocny, bo nie pije tam a po wyjściu szuka jak pies węchem wódy i żeby się tylko napić. I jakie pieniądze trzeba do trzeźwości. Trzeba tylko na ustach Boże pomóż mi .Po tylu latach mej trzeźwości te słowa pomagają mi w życiu i codzienna poranna toaleta i spojrzawszy w łazienkowe lustro i znów słowa dziękuje ci Boże ze jestem trzeźwy i proszę o następny dzień w trzeźwości.

    OdpowiedzUsuń
  3. śmieszna suma )))Czyimi pieniędzmi dysponuje budżet państwa? drukuje sobie i rozdaje? a może to są pieniądze nas wszystkich, także obłożonych ekstremalnymi daninami(akcyza) alkoholików i nikotynistów? wielkiej Łaski nam nie robią, to są po prostu nasze pieniądze, którymi mamy prawo w państwie demokratycznym zarządzać(poprzez naszych przedstawicieli) wedle naszego uznania. W USA sytuacja podatkowa jest zupełnie inna niż w UE. Jako uczestnicy grup samopomocowych mamy prawo korzystać z NASZYCH pieniędzy, które nie są ,,dotacją z Marsa'' ale naszą własnością, a dystrybutorem są wyłonione w demokratycznych wyborach władze - utrzymywane rzecz jasna z naszych podatków.

    OdpowiedzUsuń