Dzielimy się informacjami, doświadczeniami narosłymi wokół programu 12 Kroków i stosujących go, by wymieniać je i by dać szanse zdobycia o nich wiedzy nieuzależnionym.

Jestem Joe / My Name is Joe


Pełna humoru, namiętności i niebezpieczeństw historia miłości, 'Jestem Joe', została sfilmowana w sercu jednej z najbiedniejszych i zaniedbanych dzielnic największego miasta Szkocji. Znający nędzę, lecz bezradni ludzie, walczą o przetrwanie w trudnych warunkach, w których się znaleźli, a które nie pozostawiają im zbyt wielkiego wyboru w życiu.

Szczegóły tej opowieści odzwierciedlają współczesne realia Glasgow, w którym społeczeństwo jest podzielone, a możliwości tak ograniczone, że uniknięcie przekroczenia cienkiej granicy pomiędzy możliwością przetrwania a katastrofą, często jest kwestią szczęścia. Czy tych dwoje emocjonalnie zablokowanych, należących do odrębnych światów Glasgow ludzi, zdoła w owych okolicznościach zbudować prawdziwy związek?

Film śledzi emocjonalne zmagania Joego i Sary w centrum problemów narkotykowych, walki z prostytucją i przemocą, które mają wpływ na losy tak wielu ludzi. Nie są już młodzi, za to obarczeni bagażem doświadczeń z przeszłości. Wybuch czułości między nimi hamuje zmęczenie zabliźnianiem ran, które ponieśli w minionych uczuciowych potyczkach.

Jak wszystkie filmy Loacha, 'Jestem Joe' ukazuje realia z pozbawioną sentymentalizmu uczciwością i sławi siłę ludzkiego ducha, mogącą przewalczyć z pozoru niemożliwe do pokonania przeszkody.

Link do filmu pisz lapetekpl @ gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz