Dzielimy się informacjami, doświadczeniami narosłymi wokół programu 12 Kroków i stosujących go, by wymieniać je i by dać szanse zdobycia o nich wiedzy nieuzależnionym.

Związki z drugim człowiekiem

"Kiedy piliśmy, wielu z nas sporo czasu poświęcało na dumaniu nad więzami osobistymi. Niezależnie od tego, czy szło nam o przelotny romans czy długotrwały ,,znaczący związek", często zastanawialiśmy się nad naszymi głębokimi związkami, czy brakiem związków z innymi ludźmi".
Życie w trzeźwości s.92
 
 - Jak dziś wyglądają moje więzi z rodziną, czy dzięki programowi AA udało mi się je co najmniej poprawić?
  - Czy znane jest mi odczucie braku związków z innymi ludźmi, jak wygląda to dzisiaj?
 
Krok VII 
,,Zwróciliśmy się do Niego w pokorze, aby usunął nasze braki" 

 Tradycja VII 
,,Poszczególne grupy AA powinny być w całości finansowane z dobrowolnych datków swoich członków. Uważamy, że wszystkie grupy wkrótce powinny to osiągnąć. Uważamy również, że wszelkie publiczne starania o pieniądze, prowadzone zarówno przez grupy jak i przez kluby, szpitale czy inne instytucje spoza AA, podczas których korzystano by z imienia AA są wyjątkowo niebezpieczne. Uważamy ponadto, że przyjmowanie poważniejszych funduszy z jakiegokolwiek źródła oraz darów pociągających za sobą jakiekolwiek powiązania jest nie wskazane. Niepokoi nas także fakt, że niektóre grupy AA gromadzą w swych kasach nadmierne fundusze, ponad rozsądną rezerwę, bez jasno określonego celu, jakiemu pieniądze te posłużą w ramach AA. Doświadczenie przekonało nas wielokrotnie, że nic nie niszczy naszego duchowego dziedzictwa tak niezawodnie, jak daremne spory o własność, pieniądze i władzę. (wersja dłuższa)"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz