Dzielimy się informacjami, doświadczeniami narosłymi wokół programu 12 Kroków i stosujących go, by wymieniać je i by dać szanse zdobycia o nich wiedzy nieuzależnionym.

Kto mi pomoże?

"Zacząłem zwracać się o pomoc do moich nielicznych pozostałych przyjaciół z Wall Street-opowiadał- ale przekonałem się, że ich zaufanie do mnie wyczerpało się całkowicie wiele lat temu. Teraz, gdy byłem bez grosza i najwyraźniej w poważnych tarapatach z powodu alkoholu, nie mieli mi nic do zaoferowania i oczywiście trudno było ich za to winić".
,,Przekaż Dalej" s.96 
 
 - Czy łatwiej mi było zwracać się o pomoc do ludzi, których zaufanie do mnie wyczerpało się całkowicie, czy do Niego w pokorze by usunął moje braki?
 - Jak rozumiem zdanie; że oferta AA(jako program wyzdrowienia) dostępna jest dla mnie tylko pod pewnymi warunkami? 
 
Krok VII 
,,Zwróciliśmy się do Niego w pokorze, aby usunął nasze braki" 

Tradycja VII 
,,Poszczególne grupy AA powinny być w całości finansowane z dobrowolnych datków swoich członków. Uważamy, że wszystkie grupy wkrótce powinny to osiągnąć. Uważamy również, że wszelkie publiczne starania o pieniądze, prowadzone zarówno przez grupy jak i przez kluby, szpitale czy inne instytucje spoza AA, podczas których korzystano by z imienia AA są wyjątkowo niebezpieczne. Uważamy ponadto, że przyjmowanie poważniejszych funduszy z jakiegokolwiek źródła oraz darów pociągających za sobą jakiekolwiek powiązania jest nie wskazane. Niepokoi nas także fakt, że niektóre grupy AA gromadzą w swych kasach nadmierne fundusze, ponad rozsądną rezerwę, bez jasno określonego celu, jakiemu pieniądze te posłużą w ramach AA. Doświadczenie przekonało nas wielokrotnie, że nic nie niszczy naszego duchowego dziedzictwa tak niezawodnie, jak daremne spory o własność, pieniądze i władzę. (wersja dłuższa)"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz