Dzielimy się informacjami, doświadczeniami narosłymi wokół programu 12 Kroków i stosujących go, by wymieniać je i by dać szanse zdobycia o nich wiedzy nieuzależnionym.

Odwyk, czyli dobry interes


Na leczeniu z narkomanii i alkoholizmu można nieźle zarobić. Sęk w tym, że wiele placówek leczy bez żadnych uprawnień.

Jak pisze „Dziennik Gazeta Prawna” za miesięczną kurację odwykową trzeba zapłacić 8-10 tys. zł; w Polsce działa 10-15 tys. firm leczących uzależnienia, ale tylko połowa to gabinety zarejestrowane przez psychiatrów i specjalistów z certyfikatami - alarmuje gazeta.

Według dziennika leczenie uzależnień to biznes, którego wartość w Polsce szacuje się na 5-8 mld zł. W dodatku rynek ten szybko rośnie. "DGP" podkreśla, że zaledwie połowa z 10-15 tys. firm z tej branży jest zarejestrowana przez lekarzy psychiatrów i specjalistów z certyfikatami. Za to lawinowo przybywa tzw. gabinetów, gdzie zdarzało się, że terapię prowadzili nauczyciele lub małżonkowie osób uzależnionych.

Polskie prawo nie przewiduje żadnych sankcji za prowadzenie terapii odwykowej bez uprawnień, a pacjent, który poczuje się oszukany może wystąpić na drogę cywilną.

dodajdo.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz