Dzielimy się informacjami, doświadczeniami narosłymi wokół programu 12 Kroków i stosujących go, by wymieniać je i by dać szanse zdobycia o nich wiedzy nieuzależnionym.

25-lecie powstania pierwszej grupy Anonimowych Alkoholików w Przemyślu

Jubileusz 25-lecia powstania pierwszej grupy Anonimowych Alkoholików obchodzono 12 listopada w Przemyślu.

„Bóg jakby zdawał się nam mówić: To bardzo ważne, co się między wami dokonało, ale pomyślcie jeszcze o tej wielkiej misji, którą macie wobec tego miasta wobec wielu ludzi, którzy w tym mieście żyją, którzy borykają się z takim problemem, który był kiedyś trudnością waszego serca i życia” – mówił ks. Wodarczyk. „I być może tak jak kiedyś ktoś modlił się za każdą czy każdego z was i powierzał Bogu wasze trudności i problemy, tak samo dzisiaj tę modlitwę wstawienniczą mamy roztoczyć w intencji innych ludzi. To jest nasza wielka misja i powołanie” – wzywał kaznodzieja.

Bp Szal zaznaczył - ”walka o wolność człowieka od zniewoleń i grzechu jest bardzo trudna, ale trzeba ją podjąć i jej podołać.”

Pierwsza grupa Anonimowych Alkoholików w Przemyślu powstała 25 lat temu z inicjatywy ks. Stanisława Zarycha, który mimo 89 lat życia nadal aktywnie działa na rzecz trzeźwości w archidiecezji przemyskiej. „Gdy w Przemyślu nie było ani jednego anonimowego alkoholika, przyjeżdżali ludzie z Poznania, dawali świadectwa w kościołach i tak powstała grupa o pięknej nazwie ‘Wyzwolenie’, która do dzisiaj się rozwija” – mówił duszpasterz.

źródło: ekai.pl

2 komentarze:

 1. Witam. Czy obecnie w Przemyślu istnieje telefoniczny punkt informacyjny AA? Jeżeli tak, to proszę o podanie numeru telefonu.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na dzień dzisiejszy nie ma nic takiego w Przemyślu i nie wiadomo mi, żeby ktoś miał zamiar coś takiego robić. Kiedyś podjęto taką próbę ale szybko łeb sprawie został ukręcony.

   Usuń