Dzielimy się informacjami, doświadczeniami narosłymi wokół programu 12 Kroków i stosujących go, by wymieniać je i by dać szanse zdobycia o nich wiedzy nieuzależnionym.

Alkoholik powinien czuś odpowiedzialność

"Jeśli jesteś pewny, że alkoholik nie chce przestać pić, zwolnij go z pracy. Im szybciej to zrobisz tym lepiej. Trzymając go w firmie wcale nie wyświadczasz mu przysługi. Wręcz przeciwnie, właśnie wyrzucenie takiej osoby z pracy może być dla niej błogosławieństwem. To może być ten ostatni wstrząs, którego ona potrzebuje" - pouczają Anonimowi Alkoholicy w Wielkiej Księdze (…) ALKOHOLIK POWINIEN CZUĆ SIĘ ODPOWIEDZIALNY ZA KOSZTY SWEGO POWROTU DO ZDROWIA. Taka świadomość jest dla niego korzystna.

 - Czy zdaję sobie sprawę, że tragedia utraty pracy, rodziny czy innych kosztów, które poniosłem/am są ceną za możliwość rozpoczęcia życia „na nowo”? Czy to jedyna cena jaką zapłaciłem/am?

 - Co jestem w stanie przekazać alkoholikowi, który odpowiedzialnością za swój „upadek” obciąża szefa, żonę czy zły los?

Krok XII
 "Przebudzeni duchowo w rezultacie tych Kroków, staraliśmy się nieść posłanie innym alkoholikom i stosować te zasady we wszystkich naszych poczynaniach."

 (ang. Having had a spiritual awakening as the result of these steps, we tried to carry this message to alcoholics and to practice these principles in all our affairs.)

Tradycja XII "my, Anonimowi Alkoholicy, głęboko ufamy, że zasada anonimowości ma olbrzymie znaczenie duchowe. Przypomina nam o pierwszeństwie zasad AA przed osobistymi ambicjami oraz o potrzebie stosowania prawdziwej pokory w życiu. Potrzebujemy jej po to, by zesłane nam dobrodziejstwa nigdy nas nie zepsuły i byśmy nigdy nie przestali myśleć z wdzięcznością o Nim, który miłościwie panuje nad nami wszystkimi." (wersja pełna)

1 komentarz:

  1. Świetny Blog. Bardzo fajnie się Was czyta, z pewnością będę tu wracał regularnie.

    OdpowiedzUsuń