Dzielimy się informacjami, doświadczeniami narosłymi wokół programu 12 Kroków i stosujących go, by wymieniać je i by dać szanse zdobycia o nich wiedzy nieuzależnionym.

Radny publicznie przyznał się do alkoholizmu


Chicagowski radny miejski, Ricardo Munoz, przyznał publicznie, że ma problemy z alkoholem. Radny, który od 17 lat na forum miasta reprezentuje 22. okręg wyznał, że poddał się leczeniu i należy do grupy wsparcia Anonimowych Alkoholików.

Ricardo Munoz ze swoich problemów zwierzył się w wywiadzie hiszpańskojęzycznej gazecie “Hoy”. Publikacja ta należy do wydawnictwa “Tribune”, Munoz ten sam temat poruszył w rozmowie z dziennikiem “Chicago Tribune”.

Komentatorzy polityczni spekulują, że 45-letni latynoski polityk za kilka miesięcy będzie się ubiegał sie o reelekcje na sprawowany urząd i to właśnie kampania perspektywa kampanii wyborczej skłoniła go do publicznego wyznania swoich grzechów. Najprawdopodobniej wyborcy wybacza mu błędy i docenia jego szczerość na temat walki z nałogiem. Sam polityk stanowczo zaprzecza, że jego osobiste wyznanie ma podtekst polityczny.

Alkoholowy problem radnego był tajemnica poliszynela. W 22 okręgu miejskim, w dzielnicy Little Village, często spotkać, można było Munoza nad szklaneczką tequili.

W wywiadach rasowych Munoz ujawnił, że pil codziennie po pracy spore ilości alkoholu w chicagowskich barach i restauracjach. Jak stwierdził, choroba alkoholowa miała wpływ na każdy aspekt jego życia: zawodowy, towarzyski i rodzinny.

źródło: Informacje USA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz