Dzielimy się informacjami, doświadczeniami narosłymi wokół programu 12 Kroków i stosujących go, by wymieniać je i by dać szanse zdobycia o nich wiedzy nieuzależnionym.

Po powrocie do domu...

 „Gdy przy najbliższej okazji /po powrocie do domu/, w spokoju i samotności możemy przemyśleć to, co w nas zaszło z całego serca dziękując Bogu za to, że lepiej Go poznaliśmy. Bierzemy do ręki tę książkę i szukamy strony, która zawiera Dwanaście Kroków AA. Czytamy z uwagą pierwsze pięć Kroków – zaleceń i pytamy samych siebie, Czy czegoś nie opuściliśmy. Budujemy przecież łuk tryumfalny, pod którym przejdziemy jako wolni ludzie. Czy do tego momentu wykonaliśmy naszą pracę solidnie? Czy prawidłowo zostały ułożone kamienie podtrzymujące łuk? Czy są właściwie spojone? Czy na zaprawę użyliśmy właściwego materiału?”
Anonimowi Alkoholicy str.65 

 Uwaga: słowa przetłumaczone, jako „Gdy przy najbliższej okazji” w oryginale Wielkiej Księgi brzmią „Returning home” co dosłownie oznacza „Po powrocie do domu”. Czyli zaraz po rozmowie ze sponsorem!

Krok V
 "Wyznaliśmy Bogu, sobie i drugiemu człowiekowi istotę naszych błędów.
 (ang. Admitted to God, to ourselves and to another human being the exact nature of our wrongs.)"

Tradycja V
"Każda grupa AA powinna stanowić duchową jedność, posiadając tylko jeden zasadniczy cel: nieść posłanie alkoholikowi, który jeszcze cierpi." (wersja pełna)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz