Dzielimy się informacjami, doświadczeniami narosłymi wokół programu 12 Kroków i stosujących go, by wymieniać je i by dać szanse zdobycia o nich wiedzy nieuzależnionym.

Alkoholik jest aktorem.

"Alkoholik częściej niż większość ludzi prowadzi podwójne życie. Jest aktorem. Dla świata zewnętrznego prezentuje swój sceniczny charakter, ten, który i jemu podoba się bardziej., Chciałby się cieszyć określona reputacją, ale w głębi serca wie, ze na nią nie zasługuje. Ta niespójność i rozdwojenie pogłębiają się w wyniku jego zachowania podczas picia. Kiedy przychodzi opamiętanie odczuwa niesmak z powodu zajść, które ledwie pamięta Jak zmora dręczą go wspomnienia tych zdarzeń. Drży z przerażenia na myśl że ktoś znajomy mógłby go w tym czasie obserwować. W rezultacie ukrywa owe wspomnienia tak głęboko w swej jaźni, jak tylko jest to możliwe. Łudzi się przy tym, że nigdy nie wyjdą na jaw. Żyje w ciągłym napięciu i strachu, a to sprawia, że pije jeszcze więcej. "
Anonimowi Alkoholicy  str.63

 Krok V
"Wyznaliśmy Bogu, sobie i drugiemu człowiekowi istotę naszych błędów.
(ang. Admitted to God, to ourselves and to another human being the exact nature of our wrongs.)"

Tradycja V
 "Każda grupa AA powinna stanowić duchową jedność, posiadając tylko jeden zasadniczy cel: nieść posłanie alkoholikowi, który jeszcze cierpi." (wersja pełna)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz