Dzielimy się informacjami, doświadczeniami narosłymi wokół programu 12 Kroków i stosujących go, by wymieniać je i by dać szanse zdobycia o nich wiedzy nieuzależnionym.

Coroczne spotkanie anonimowych alkoholików na Jasnej Górze

Anonimowi Alkoholicy z całej Polski rozpoczęli dziś dwudniowe spotkanie na Jasnej Górze. Do Częstochowy przyjechali z rodzinami i przyjaciółmi, by dziękować za wytrwałość i kolejne dni w trzeźwości. Ciekawe ilu  z nich ma świadomość, że łamią tradycje wspólnoty AA, wspólnoty która dała im trzeźwość.
Jasnogórskie Spotkania AA rozpoczęły się, jak co roku, modlitwą w Kaplicy Matki Bożej. Głównymi punktami programu są mitingi dla anonimowych alkoholików, dla członków ich rodzin, dla dorosłych i młodszych dzieci osób z problemem alkoholowym.
Spotkaniom towarzyszy bogaty program religijno-kulturalny, np. prezentacja twórczości artystycznej, koncert, modlitwa drogi krzyżowej. Anonimowi Alkoholicy wzięli także udział w Apelu Jasnogórskim.  Sobotnią część spotkania zakończyła msza przed jasnogórskim szczytem, którą celebrował biskup Antoni Długosz.
           W niedzielę środowisko AA zawierzy swoje problemy Matce Bożej. 
Tradycyjnie w Jasnogórskich Spotkaniach Anonimowych Alkoholików udział bierze kilkadziesiąt tysięcy osób, media podają że 30 tys. osób zgromadziło się na Jasnej Górze. Pamiętajmy że, w tym samym czasie pielgrzymuje na Jasną Górę Klubów Inteligencji Katolickiej.
Zorganizowane po raz 24. Jasnogórskie Spotkania Anonimowych Alkoholików przebiegają pod hasłem "Rodzina silna trzeźwością". Spotkania w Częstochowie celowo nie są nazywane pielgrzymką, ponieważ przybywają na nie nie tylko ludzie wierzący - podkreśla biuro prasowe sanktuarium.


Organizatorem spotkania ruchu AA jest o. Ryszard Bortkiewicz, Prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom Uzależnionym i ich Rodzinom ‘Jest nadzieja’ podaje Jasna Góra

Żyjemy z chorobą alkoholową...

                                                                                                                                Lapet


2 komentarze:

  1. Ci co tak się gorąco modlą to tylko gra pozorów. AA są obłudni, kłamią i nieszczerzy, może by chcieli być inni , ale oszustwo i kombinatorstwo mają we krwi.

    To co dzieje się w Częstochowie to spęd trzeźwiejących katolików, którzy bezczelnie wykorzystują symbole i retorykę AA!

    OdpowiedzUsuń
  2. Prośba do AA więcej mowy o radzeniu sobie z alkoholizmem,a nie skupianie się na piciu,i więcej wiary w siebie bo to każdy z nas pracuje na swoją trzeźwość nie robi tego siła wyższa czy sam bóg, są pomocni ale nie oni trzeźwieją.

    OdpowiedzUsuń