Dzielimy się informacjami, doświadczeniami narosłymi wokół programu 12 Kroków i stosujących go, by wymieniać je i by dać szanse zdobycia o nich wiedzy nieuzależnionym.

Chcesz zwyciężyć?


Uwolnij się od programu społecznego! Zacznij żyć poza schematem, który dostałeś w spadku od rodziców, nauczycieli i innych opiekunów.

Psychika człowieka spontanicznie kształtuje się do trzeciego roku, później jednak zachowanie człowieka jest już ukierunkowywane przez społeczeństwo, poprzez kontakt dziecka z innymi rówieśnikami, nauczycielami i innymi dorosłymi. To kształtowanie odbywa się za pomocą nagród (rzadziej) i kar (częściej).

System nagród i kar nieumiejętnie stosowany złamał niejednego człowieka.

Im bardziej dotkliwy rodzaj kar cielesnych stosują rodzice, tym bardziej agresywne jest dziecko. Dzieci uczą się agresywnego stylu zachowania od swoich rodziców. Nawet jeśli miałeś to szczęście i nie otrzymywałeś kar cielesnych, rodzice mogli stosować wobec ciebie przemoc psychiczną, mogli cię straszyć, grozić, lub poniżać wykorzystując swoja przewagę. Jeżeli tak było rozumiem, że może być ci ciężko nawiązywać zdrowe relacje z innymi, być może czujesz się nikim.

Ten poradnik jest po to, by pokazać ci jak inni ludzie (świadomie lub nie) niszczyli lub starali się niszczyć piękne dzieło jakim jesteś.

Czym jest program społeczny?

Program społeczny tworzy się już w wieku dziecięcym, kiedy to dziecko przeżywa trudne sytuacje. Wyciąga z tego wnioski i uczy się życia np. kim jest, czym jest życie. Mogą to być wnioski pozytywne, ale również niekorzystne dla człowieka. Toksycznymi mogą być np stwierdzenia. "nie jestem nic wart", "okazywanie emocji jest niebezpieczne", "dorosłość jest zła", "tylko gdy jestem dobry, wtedy mam prawo istnieć", "muszę się poświęcać dla kogoś", "muszę być ideałem". To wszystko wynika z nabywanego w życiu doświadczenia, i tworzy dogmat, który może z człowiekiem być do końca życia.

Dogmaty takie powstają zazwyczaj przy współpracy rodziców i dzieci. Rodzice lub ważne osoby przekazują informacje, które są przetwarzane przez osobowość dziecka. Dzieci są uzależnione od tego, ale posiadają również indywidualną osobowość, dlatego nieraz informacje dopiero po przetworzeniu przez dziecko staje się toksycznym wzorcem. Zapewne już zorientowałeś się, że program nie powstaje z pięknych przesłań. Jet on tworzony z nakazów negatywnych i destrukcyjnych.

Klasyczne surowe nakazy to:

* „Nie rób tego”,
* „Nie bądź ważny”,
* „Nie myśl”,
* „Nie okazuj złości”,
* „Nie przynależ do tego”,
* „Nie bądź dorosły”,
* „Nie bądź sobą”,
* „Nie okazuj uczuć”,
* „Nie bądź dzieckiem”,
* „Nie bądź zdrowy”,
* „Nie podchodź do mnie zbyt blisko”.

Uzupełnijmy to jeszcze „poganiaczami”, które nazbyt często tak chętnie są używane. Do klasycznych poganiaczy należą:

* „Bądź perfekcyjny”,
* „Pośpiesz się”,
* „Dogadzaj innym”,
* „Staraj się”,
* „Bądź silny”.

Co zawiera e-Poradnik?

Poradnik zawiera opis i omówienie konkretnych sytuacji, które doprowadzą Cię do wyzwolenia się z programu społecznego. Czytając e-booka "Chcesz zwyciężać? Uwolnij się od programu społecznego" poznasz:

* 23 kroki ułatwiające samopoznanie
* 27 misji do wykonania z innymi ludźmi
* 63 ćwiczenia do autopoznania

Tropiąc program społeczny w dużej mierze udowadniam, że głównie jesteśmy poddawaniu warunkowaniu w naszych pierwszych latach przez rodziców. Nie robię, tego jednak tego po to, byś winił rodziców. Zrozum to, przyjmij wiedzę i wykorzystaj ją dla siebie, jednak miej świadomość, że rodzice ulegli systemowi i nie potrafili się mu przeciwstawić. Ty masz szansę, to zrobić, czyż to nie wspaniałe?

Spis treści

Krok 1 – Czołowe zderzenie z rzeczywistością

Krok 2 – „Kim jestem?” – odpowiedź jest w Tobie

Krok 3 – Sekret, który jest przed tobą ukrywany

Krok 4 – Odkrywasz jak robią z ciebie robota/nika

Krok 5 – Nadszedł czas, abyś przestał/a wierzyć w bajki

Krok 6 – To, co nazywasz przeznaczeniem, jest
oprogramowaniem pełnym wirusów

Krok 7 – Czas przyznać przed sobą: „Ludzie niszczą swoje
życia i ponoszą za to pełną odpowiedzialność”

Krok 8 – Zobacz prawdę, a wiedzę wykorzystaj by zwyciężyć

Krok 9 – Nie wszystko czego nauczono cię w szkole jest dobre

Krok 10 – Prawdziwy Mistrz mówi do ucznia: „Ty wiesz
wszystko, ja ci tylko to pokazuję”

Krok 11 – Edukacja – dwie strony medalu

Krok 12 – Ty wybierasz. Zdecydowałeś/aś się mieć takie życie

Krok 13 – Zobacz jak łatwo ulegasz czynnikom zewnętrznym

Krok 14 – Relaks uwolni cię od programu społecznego

Krok 15 – Zdejmij maskę i pokaż swoją prawdziwą twarz

Krok 16 – Mistrz czy autorytet? Wybór decydujący o Twoim życiu

Krok 17 – Zaprogramowano cię w dzieciństwie, jako dorosły
masz możliwość zmiany

Krok 18 – Doświadczaj i wzrastaj

Krok 19 – Nie czekaj, działaj

Krok 20 – Pamiętaj, że nawet jeżeli ty wiesz, to większość
nie wie

Krok 21 – Twoim zadaniem jest kształtowanie siebie, dla
innych bądź inspiracją

Krok 22 – Nie uciekaj od wiedzy, dlatego, że jest trudna

Krok ostatni - osiągnąłeś/aś cel i jesteś wolny/a, podejmij
najlepszą dla siebie decyzje


Sprawdź w którym kierunku idzie Twoje życie

Wielu ludzi idzie przez życie niosąc ze sobą ciężar przeżytych doświadczeń. Są to nierozwiązane konflikty rodzinne, toksyczny wpływ przyjaciół i innych osób. Często ludzie czekają, aż osoby, które w przeszłości ich zraniły zrozumieją krzywdy jakie im wyrządziły i je przeproszą. Myślą, że wtedy wreszcie im ulży i pozbędą się tego ciężaru, który ciągną z mozołem.

Ludzie tacy zachowują się jak prokurator przygotowujący się do rozprawy zbierają dowody zbrodni, której dokonano na nich. Nie wpadnie im do głowy, że powinni przeżyć te sytuacje, przepracować je i puścić w niepamięć. Może to wyjaśnia, że mamy tylu cierpiętników, którzy uwielbiają rozprawiać jakie to im krzywdy wyrządzono, dadzą ci też wyczerpujący wykład dlaczego nie mogą być szczęśliwi. Ta gra, którą prowadzą pozwala im uniknąć odpowiedzialności za własne życie. Taki mają program na życie, odgrywanie roli cierpiętników.

Cierpiętnik musi taką rolę przyjąć bo tylko wtedy może powiedzieć: „Jestem nieszczęśliwy, biedny, chory, a ty jesteś temu winien/winna”. Taka gra wymaga pielęgnowania w sobie negatywnych emocji, ktoś musi być winny: rodzice, państwa, szef, partner, zawsze jest ktoś, z kimś trzeba wałczyć, a później go oskarżać o swoje porażki.

Takie myślenie jest bardzo skutecznym sposobem zahamowania sukcesu i rozwoju osobistego. Zmień to! Zdaj sobie sprawę, że inni ludzie zrobili ci te wszystkie przykre rzeczy, gdyż nic innego nie potrafili ci dać i to prawdopodobnie już się nie zmieni. Zaakceptuj to, co jest. Poczuj te wszystkie śmieci w twoim umyśle, a następnie zrób to, co powinieneś z nimi zrobić – wyrzuć je. A pomoże Ci w tym właśnie e-poradnik Chcesz zwyciężać? To uwolnij się od programu społecznego, który zamówisz tutaj >>


dodajdo.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz