Dzielimy się informacjami, doświadczeniami narosłymi wokół programu 12 Kroków i stosujących go, by wymieniać je i by dać szanse zdobycia o nich wiedzy nieuzależnionym.

Miting otwarty AA w ZK Rzeszów

Pod hasłem „Czy i jak mam zamiar korzystać z doświadczeń zdobytych na mitingach AA po wyjściu na wolność” odbył się kolejny miting otwarty Anonimowych Alkoholików w ZK Rzeszów.
W dniu 15.12.2012 r. w zakładowej świetlicy w budynku administracji spotkały się grupy anonimowych alkoholików z: Zakładu Karnego w Rzeszowie, Zakładu Karnego w Jaśle, wolnościowej grupy AA ORION z Rzeszowa oraz osadzeni z grupy Anonimowych Narkomanów odbywający karę pozbawienia wolności w oddziale dla skazanych uzależnionych od środków odurzających lub substancji psychotropowych w rzeszowskiej jednostce penitencjarnej.
        Podstawowym przesłaniem mitingu jest trwanie w trzeźwości i pomaganie innym alkoholikom w jej osiągnięciu. Podczas spotkania można było usłyszeć wiele osobistych świadectw, których wspólnym mianownikiem była udana walka o trzeźwość. Osobiste doświadczenia zaproszonych gości dają nam poczucie pewności, że osadzeni uczestniczący w mitingu mogą podjąć decyzję o życiu w trzeźwości po wyjściu z więzienia- podaje służba więzienna.
Po oficjalnej części mitingu w klimacie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, uczestnicy mitingu złożyli sobie życzenia świąteczne i tradycyjnie połamali się opłatkiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz